Jdi na obsah Jdi na menu
 


 
 

Obrazek

SPOLEK PRO VOJENSKÁ PIETNÍ MÍSTA, o.s.

IČO: 28559410
Adresa: Praha 4-Michle, Ohradní 1353/33
 

Obrazek

 

Aktuální a jedinou platnou stránku Spolku pro vojenská pietní místa naleznete

ZDE

 

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

činnost spolku (archivní část)

 

setkání a podobné akce více ZDE
výroční setkání, seminář a prezentační akce více ZDE
z dalších aktivit spolku a jeho členů více ZDE
projekt mapování vojenských pietních míst více ZDE
spolupráce na mapování vojenské historie více ZDE
často kladené dotazy více ZDE
komunikace s obcemi více ZDE
další články více ZDE
zpravodaj projektu mapování VPM - Monument více ZDEDalší kontakty naleznete - ZDE

VÝZVA
Máte-li někdo zájem zveřejnit svoje historické fotografie, nášivky či informace k vojenské historii a místům - pak nás neváhejte kontaktovat. A v případě, že máte fotografie či popis vojenského pietního místa z jakéhokoliv okresu tak napiště také.

Sponzoři a podpora
 
server Estránky snadná tvorba webových stránek, výborný poměr cena/vlastnosti, skvělá podpora uživatelů

 
 

Komentáře

Přidat komentář
Kontrolní kód Přehrát audio kód

Přehled komentářů

Generál Emil Boček se možná naposled proletí v historickém Spitfireu

(Erika Daňková, 21. 7. 2016 16:21)

Dobrý den,

píši Vám v zastoupení České mincovny, společně se kterou organizujeme dnešní londýnský let generála Emila Bočka britským Spitfirem na letišti Biggin Hill.
Ráda bych poprosila o kontaktní e-mail, kam zaslat tiskovou zprávu z akce včetně videa a fotografií.

S díky a pozdravem,


Erika Daňková
PR Manager

GSM: +420 602 355 069
Tel.: +420 221 419 220
e-mail: e.dankova@omnimedia.cz

www.omnimedia.cz

Omnimedia s.r.o.
Jeseniova 51
130 00 Praha 3
Czech Republic

Re: Generál Emil Boček se možná naposled proletí v historickém Spitfireu

(martin, 21. 7. 2016 16:27)

Dobrý den, my jsme spolek mapující vojenské památky. Hledáte kontakt na nás? To v souvislosti s letem pana generála (za nějž pochopitelně velký dík) moc společného nemá. Nicméně, kontakty máme na webu: http://www.vets.cz/spolek/

Kapitáni letectva Jiří Čermák,Jaroslav Mach,Oldřich Sedláček a Jindřich Weber

(Milan Sivanič, 19. 7. 2016 10:36)

Dobrý den,hledám pozůstalé kpt.Jiřího čermáka,pilota 30 sbolp,který dne 15.3.1963 tragicky zahynuli při srážce MiGů-15 u Českého Meziříčí.Hrob kpt.Macha byl zrušen a kpt.Sedláček jej má v Hradci Králové.Hrob kpt.Čermáka je neznámo kde,ale údajně měl být z Liberce.Uvítám jakékoliv informace o těchto pilotech i jejich rodinné příslušníky.To samé se týká i Nadporučíka Jindřicha Webera od 18 sbolp v Pardubicích.V roce 1959 zahynul při letecké katastrofě v Migu-15.Pocházel z Červeného Kostelce okr.Náchod

Re: Kapitáni letectva Jiří Čermák,Jaroslav Mach,Oldřich Sedláček a Jindřich Weber

(martin, 19. 7. 2016 10:44)

Přiznám se, ež tady asi náš spolek moc nepomůže. Jednak tohle je archivní web, kam skoro nikdo nechodí, takže si to asi vyjma mně (admin) moc lidí nepřečte.
Pak asi budu výhodnější se ptát na konkrítní místa, třeba Oldřich Sedláček - http://www.vets.cz/vpm/3380-hrob-oldrich-sedlacek/#3380-hrob-oldrich-sedlacek

a tak asi podobně u ostatních míst.
Za spolek mohu říct, že nemáme víc dat než je na webu, ale na tom vets.cz, tady v archidu jsou data neaktualizovaná přs 5 let.

Památník

(Johan.S, 9. 5. 2016 22:43)

Dobrý den , mohl by mi někdo poradt, našel jsem kousek od svého domu (Nýrsko - Milence,Plzenský kraj) v hromadě kamenů který byl dříve sbírán státnímy staky , památník s označením s vytesaným nápisem a letopočtem F B T 1915 , kde dříve byla ještě nějaká tabulky zbylo jen prázbné místo , je to ze žuly , výšky je 1.7 metru a na vrchu bud byl kříř nebo to byla jen nějaká jakoby mísa vytesaná. Děkuji za info

Nesmrtelný pluk v Praze

(Irina Savina, 4. 5. 2016 12:06)

Na Loretánském náměstí v Praze se ve 13.00 dne 8. května sejdou svorně všichni, kterým je svatá památka všech známých i neznámých hrdinů, kteří se podíleli před 71 lety na porážce fašismu.

Hrdinů co bojovali nejen na východní frontě, ale i na bojištích v Africe, lidí co položili životy v letadlech nad Evropou ve složkách RAF, lidí co bojovali na našem území v partyzánských oddílech. Těmto fašistům se již podařilo narušit průběh akcí spojený s osvobozením Plzně vojáky americké armády. Docílili toho že natolik znechutili pořadatele že zrušil rekonstrukci poslední bitvy na demarkační čáře. Tito fašisté chtějí narušit i pochod hrdinů který je prvně pořádán v Praze. Nedovolme jim to ! Ukažme že fašismus v naší zemi nemá místo.

Nesmrtelný pluk v Praze
neděle v 13:00
Loretánské náměstí v Praze

Památníky WW2 v Liberci čtvrt vesec a doubí

(Ladislav Ottl, 20. 10. 2014 20:09)

Dobrý den
Měl bych pro vas jednu prosbu prosím vás mohli by jste mi poskytnout historické informace ohledně pomníku "Padlým hrdinům čest"v Liberci vedle zakladni skoly vesec a pamětní desky v doubí též v Liberci, případně mi poskytnou kontakt na patřičnou osobu? Rad bych totiž věděl co se těmto lidem přihodilo jak bojovali proti nacismu apod.. Navíc bych si přál vědět Kde přesně je umístěna ta pamětní deska v doubí pokud tam ještě je, podle mapy z registru válečných hrobů má být na jednom z domů v ulici hodkovická ale když jsem se tam šel podívat desku jsem nenašel navic mapa má odchylku o 1,5 km (pomník ve vesci byl na mapě zobrazen uplně jinde). Kontaktujte mě prosím na e-mail l.ottl@seznam.cz . Mnohokrát vám děkuji za váš čas a za vaši odpověd.
Přeji hezký den s pozdravem
Ladislav Ottl

Re: Památníky WW2 v Liberci čtvrt vesec a doubí

(martin, 20. 10. 2014 20:24)

Dobrý den, my nemáme víc informací než jsme dali na web. Maximálně Vám mohu doporučit listovat si aktuální verzí našeho projektu (http://www.vets.cz/vpm/mista/okres/25-liberec/). Ohledně odchylek v databázi CEVH se můžete obrátit jak na Ministerstvo obrany, tak na místně příslušnou osobu v Liberci (její email je taktéž uveden v té databázi CEVH u každé památky)

Pevnost Přemyšl(PRZEMYSZL)

(Alan Schoch, 10. 8. 2014 17:53)

Tak vážení přátelé bádám a stále nemohu najít toho mého prastrýce Adalberta.Jako kdyby normálně zmizel.Podle místa bydliště musel narukovat za I. války 1914 do Boskovic /Olomouce , tudíž dedukuji podle čepice že to byl Zeměbranec /střelec údajně ženista.Jiná fotka po 19 klukovi nezůstala ,vlastně to je všechno co po něm zůstalo.Proto stále hledám ,někoho kdo má v evidenci ročník 1895(4).Vaše rady jsem snad prověřil všechny.Nic jsem nenašel.Byl jsem se podívat v oné pevnosti - památník zmizel - prý aby se nevědělo že to území patřilo Moravě/ Awstrii.Za další pomoc předem děkuji.Takový námět na konec - co takhle udělat výlet do Přemyšlu.

Re: Pevnost Přemyšl(PRZEMYSZL)

(martin, 10. 8. 2014 20:29)

mohu doporučit jen tyto odkazy, náš spolek do lidí zatím moc nedělá
http://www.vets.cz/4246-casto-kladene-dotazy/

Nález Neratov

(Dvořáček Richard, 18. 4. 2014 12:51)

Dobrý den,známí na chatě v obci Neratov našli při rekonstrukci různé fotografie a písemnosti po původních majitelích německého původu a chtěli by je vrátit pozůstalím,tímto prosím o radu,koho nebo jakou organizaci kontaktovat,s poděkováním Dvořáček.

Re: Nález Neratov

(martin, 18. 4. 2014 15:55)

Dobrý den, tohle je zcela mimo naše pole působnosti, tedy mohu jen odhadovat organizace jako je velvyslanectví SRN, Červený kříž apod. Možná nějaký seznam v archivu (jedná-li se o odsunuté němce).

Re: Re: Nález Neratov

(Alan Schoch, 10. 8. 2014 18:04)

Něco podobného jsem již řešil.Nějaká velvyslanectví - tak na Vás čučí jak na trotla.Zabalte to ,dějte k tomu soupis,průvodní dopis, pošlete na adresu Helmut Posell ,Praha ,Hradčanské náměstí .Spolek Südetendeutsch Landsch Manschaft.Ti si stim určitě poradí je to v jejich spolkovém zájmu.Nebo týž spolek ale v München.(Mnichov)

Re: Re: Re: Nález Neratov

(martin, 10. 8. 2014 20:28)

To je dost absurdní reakce, v SRN mají velmi propracovaný systém péče o válečné hroby, který opravdu nemá s landsmanchaftem nic společné

Žádám o smazání zápisu na GOOGLL

(ŠOCH ALAN, 14. 1. 2014 8:26)

Žádám o vymazání všech zápisů - hlavně na GOOGL - učinil by

Re: Žádám o smazání zápisu na GOOGLL

(martin, 14. 1. 2014 10:10)

Konktretizujte prosím co se kde má smazat. Všechny zápisy je poněkud nekonkrétní, tento web má cca 10000 stránek a cca tisíc komentářů a nevidím důvod něco mazat. Takže prosím vložte odkazy na stránky co se mají mazat a důvod proč to mazat. Co se GOOGL týká, nevím co máte na mysli. Jestli myslíte službu GOOGLE, tak s námi nemá nic společné a nemůžeme ovlivnit jak a kde a co hledá, natož pak archivy stránek. Jestli jste tedy někde něco napsal a myslíte, že to stačí pak jen někde odmazat........

Re: Žádám o smazání zápisu na GOOGLL

(ŠOCH ALAN, 10. 8. 2014 18:10)

Žiji na maloměstě , setkávám se s čitately různého IQ. Děkuji

Re: Re: Žádám o smazání zápisu na GOOGLL

(martin, 10. 8. 2014 20:26)

jen bych se opakoval, s GOOGLE nemáme nic společné, žádejte u nich ne u nás, společnost GOOGLE opravdu náš web osobě nijak nečte

Hrob plk. Jana Krčka, hřbitov Bubeneč

(Jan Krček, 1942 , e-mail: JKrcek@email.cz, 6. 3. 2014 14:58)

Vážení pánové,
Díky vašim stránkám jsem objevil hrob mého prastrýce, příslušníka 2. odboje ve Velké Británii. Vzhledem k tomu, že žádám požádat o jeho rehabilitaci a navrácení hodnosti, pokoušel jsem se sehnat nějakého dalšího člena rodiny, ale správa hřbitova mi odmítla sdělit jméno a adresu nájemce uvedeného hrobu. Obracím se proto na vás, zda nemáte na tuto osobu nějaké spojení. Jsem prasynovcem z druhého kolena a rád bych se spojil s někým z přímého příbuzenstva.
Předem vám děkuji za vaší odpověď a jsem s pozdravem,

J. Krček

Re: Hrob plk. Jana Krčka, hřbitov Bubeneč

(martin, 6. 3. 2014 15:02)

Zdravím, nemáme podobné kontakty. Je divné, že Vám nedali ani základní kontakt na majitele hrobového místa, nicméně stále můžete zkusit matriku, dát si inzerát, zkusit položit dotaz na místních webových stránkách či místním Facbooku, nechat vzkaz na hrobě, atd. prostě vše co se dá udělat. Přeji Vám v tom úspěch.


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »