Jdi na obsah Jdi na menu
 


 
 

Obrazek

SPOLEK PRO VOJENSKÁ PIETNÍ MÍSTA, o.s.

IČO: 28559410
Adresa: Praha 4-Michle, Ohradní 1353/33
 

Obrazek

 

Aktuální a jedinou platnou stránku Spolku pro vojenská pietní místa naleznete

ZDE

 

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

činnost spolku (archivní část)

 

setkání a podobné akce více ZDE
výroční setkání, seminář a prezentační akce více ZDE
z dalších aktivit spolku a jeho členů více ZDE
projekt mapování vojenských pietních míst více ZDE
spolupráce na mapování vojenské historie více ZDE
často kladené dotazy více ZDE
komunikace s obcemi více ZDE
další články více ZDE
zpravodaj projektu mapování VPM - Monument více ZDEDalší kontakty naleznete - ZDE

VÝZVA
Máte-li někdo zájem zveřejnit svoje historické fotografie, nášivky či informace k vojenské historii a místům - pak nás neváhejte kontaktovat. A v případě, že máte fotografie či popis vojenského pietního místa z jakéhokoliv okresu tak napiště také.

Sponzoři a podpora
 
server Estránky snadná tvorba webových stránek, výborný poměr cena/vlastnosti, skvělá podpora uživatelů

 
 

Komentáře

Přidat komentář
Kontrolní kód Přehrát audio kód

Přehled komentářů

Re: Tady tahle skupina je asi k ničemu!

(Martin, 30. 11. 2011 16:29)

Předně, doufám, že tou skupinou k ničemu nemyslíte náš spolek, pomohli jsme dohledat desítky předků lidem co si sestavují rodokmeny, či hledají své příbuzné a to i ze zahraničí. My hledáme památky, zatím ne jednotlivé osudy, na to jsou jiné a to státem placené instituce, ne velmi chudý spolek.
Co se internetu týká, zde si můžete myslet co chcete, předpokládám, že až tak těžké určit co je a co není pravda nebude, zvláště na našich stránkách založených na přepisu obsahu památek - jak je vidno na fotografiích.

Lokace místa WOGADISBURK

(Šoch Alan, 11. 11. 2011 10:55)

Dobrý den,
jako zájemci o Moravskou historiji se stále přeme o místo Wogadisburk. Je několik tezí vycházejících z doměnek a také s výpočtů na mapách včetně určení místa a jeho tehdejší dostupnosti.Nové poznatky tvrdí že místem Wogadisburku byl Přerov a jiní kopec u obce VRBICE u V.Bílovic.Děkuji za informace.

Clifford Wellings - Casualty buried in Prague War Cemetary

(Colin Foster, 21. 3. 2011 13:14)

Hello,
I am researching this soldier as he was captured in the post D Day fighting in Normandy & briefly held as PoW in a wooden shed now owned by a friend of mine. We know this as he wrote his name, rank, serial number, unit and date of capture on the wall; this is still visible along with 17 others.
I found your website & saw that you had recorded his name in the details for the cemetary and I wondered whether you have any other details of this soldier and what caused his death.
It would be good to hear from you; my email address is colinsfoster@gmail.com
Thank you
Regards
Colin

Re: Clifford Wellings - Casualty buried in Prague War Cemetary

(Martin, 21. 3. 2011 15:36)

we haven´t got any aditional information. Try ask Military museum (http://www.vhu.cz/cs/stranka/vhu-praha/adresa-kontaktni-info/). I hope that you will be succesfull.

Jako vojín ČSLA jsem našel několik hrobů zemřelých Rusů.

(Šoch Alan, 27. 12. 2010 21:05)

Byko tomu v kasárnách v Lipníku nad Bečvou.První světová válka.

Lužice

(Martin, 30. 9. 2010 18:26)

na webu máme na okrese Hodonín obci Lužice
http://www.vets.estranky.cz/clanky/vpm-okres-hodonin/luzice
v registru obcí je obec Lužice, žádná obec Lužice u Hodonína

Lužice

(Martin, 30. 9. 2010 18:23)

zcela nechápu o co Vám jde, co a kde máme opravit? Na webu máme několik tisíc stránek a desetky tisíc jmen. Na jakém odkazu se tedy bude něco měnit?
A budu vděčný, když s námi budete komunikovat komentářem smsyluplně zařazeným do sekce o které je řeč.

Lužice

(Šotek, 30. 9. 2010 17:23)

Lužice
Použité skloňování názvu obce Lužice jako singuláru feminina opravte pro pomnožné zeměpisné jméno.
Odkazy
Internetová jazyková příručka Ústav pro jazyk český Akademie věd České republiky;
http://prirucka.ujc.cas.cz/; http://prirucka.ujc.cas.cz/?ref=380&id=395#nadpis2
Lužice u Hodonína; www.luziceuhodonina.cz

Použití informací a textů.

(Martin, 23. 2. 2010 10:11)

Autor nemá námitek proti dalšímu užité textů.

Použití informací a textů.

(Martin, 23. 2. 2010 9:02)

poslal jsem žádost autorovi textů

Použití informací a textů.

(Josef Vais, 23. 2. 2010 8:56)

Dobrý den, dovolte mi prosím Vás požádat touto cestou o možnost použití části Vašeho textu a informací z webu, konkrétně článek z druhé světové války o Cikháji a vypálení domku pana Josefa Vaise. Byl to můj dědeček, který byl v listopadu 1942 odveden na nucené práce do Německé říše údajně do Hebergru. Dědeček zemřel po dlouhé a těžké nemoci ve věku nedožitých 90let a tak bych chtěl na jeho památku napsat rodinou knihu se vzpomínku na něj. Ještě mám prosbu kdyby jste měl někdo informace nebo fotografie z fabriky nebo pracovního tábora z Hebergru prosím pošlete mi je na email: JosefVais@seznam.cz, děkuji za jakoukoilv pomoc s pozdravem Vais Josef njml.

Pomník nebo hrob vojáků Rudé armády

(Martin, 12. 12. 2009 12:26)

Try this pages
http://translate.google.com/translate?hl=en&langpair=cs|en&u=http://www.vets.estranky.cz/&prev=/translate_s%3Fhl%3Den%26q%3Dvojensk%25C3%25A1%2Bpietn%25C3%25AD%2Bm%25C3%25ADsta%26sl%3Den%26tl%3Dcs

Pomník nebo hrob vojáků Rudé armády

(Lesya, 12. 12. 2009 12:23)

Hello! unfortunately i don't speak czech language that's why i ask you for help. On the monument called "Pomník nebo hrob vojáků Rudé armády" there is a writing that includes a surname of one of my relatives, i suppose. Could you tell what is written on the monument and there can i get some more information about it and about names written there?
thank you

Pochvala

(Martin, 6. 12. 2009 12:54)

Zdravím a díky za tip na stránky Brna, předal jsem to našim moravským kolegům.

Pochvala

(Petr, 6. 12. 2009 10:20)

Dobrý den,

děkuji za tyto stránky. Zaujala mě část věnovaná brněnským pomníkům a deskám. Protože se touto problematikou dlouhodobě zabývám, dovoluji si zaslat odkaz na stránky Internetové encyklopedie dějin Brna (www.encyklopedie.brna.cz), kde mají sekci Objekty, která je věnována všem současným i již odstraněným pomníkům a pamětním deskám. Daný pomník či desku tam mají propojené i na medajlony osobností, které jsou na nich uvedeny. Možná by nebylo špatné s tamním autorským kolektivem navázat spolupráci. Ze spolupráce s nimi mám jen dobré zkušenosti.

Rudolf I. Habsburský

(Martin, 11. 6. 2009 18:28)

"někde mezi Horažďovicemi a Stř.Hošticemi" je naneštěstí moc široký pojem, takto VPM zařadit nedokáže ani nejlepší z našeho spolku, kdyby to šlo poněkud přesněji, ideálně tak +/- 5 mětrů.

Rudolf I. Habsburský

(švitorka, 22. 5. 2009 9:05)

Tento panovník má pomník - pamětní kámen někde mezi Horažďovicemi a Stř.Hošticemi.

Kam se poděly "pamětní desky"?

(Martin, 6. 5. 2009 12:43)

na první dotaz odpovědět neumím, hádám, ale že jste se už poptal v Kolíně na MU, který je povinen vést evidenci těchto památek

reliéf rudoarmějce z pomníku RA u MKIC se dle mojí poslední informace z Brodské radnice nachází u VH na Brodském hřbitově, což se vrbzku chystám ověřit a posléze případně doplnit na web.

Co se týká režimů a odstraňování památek, pak vezte, že moje 4leté zkušenost s hledáním VPM je taková, že prakticky všechny režimy co se touto zemí kdy přehnaly památky nějakým způsobem likvidují a odstraňují. Kupodivu dokonce i v současné době se VPm ztrácejí jedno za druhým. I když tentokrát to spíše než ideologie má na svědomí materiál ze kterého bývají vyrobená a nulová kontrola výkupu ve sběrných surovinách.

Kam se poděly "pamětní desky"?

(Pet., 6. 5. 2009 12:24)

Dobrý den. Bývalý režim se projevil především v popírání historie a "odstraňoval pamětní desky". Kam zmizela pamětní deska (informující o příjezdu Rudé armády) která byla umístěna na zdi u Komerční banky v Kolíně (ul. Kutnohorská)... Odkud je pamětní deska s reliéfem "rudoajmějce" která se válí u psí boudy za budovou Městského úřadu v Českém Brodě?

Pokud "nejsme jako oni", nechovejme se tak...

Krásný den Vám přeje Pet.

Souhlas s použitím části textu.

(Martin Brynych, 24. 4. 2009 12:48)

Ano, text pochopitelně použít můžete.