Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seznam popravených v Pardubicích

16. 5. 2006
Popravení v době Heydrichiády na popravišti "Zámeček" v Pardubicích

Jméno a příjmení
rodné jméno
narozen/na
obec
poznámka





poprava ve středu 3.června 1942
Horská Miroslava
Průšková
1918
Horní Sloupnice

Mikulecký Stanislav

1895
Horní Sloupnice
Mikulecká Anna
Coufalová
1896
Horní Sloupnice
Průšek Josef

1889
Horní Sloupnice
Průšek Otakar

1923
Horní Sloupnice
poprava ve čtvrtek 4.června 1942
Čeřenský Josef

1884
Pardubice

Ruml Jaroslav

1881
Pardubice

Korábová Marie

1902
H.Králové

Kudrna Rudolf

1896
H.Králové

Hofman Jaroslav

1903
Velká Jesenice

Ther František

1908
Suchý Důl

 poprava v pátek 5.června 1942
Holý Václav

1886
H.Králové

Vaněk Josef

1883
H.Králové

Bilina Jaroslav

1896
Dvůr Králové

David Jaroslav

1893
Dvůr Králové

Suchý Jaroslav

1896
Újezd

Tošovský Rudolf

1914
Týniště n/O.

poprava v úterý 9.června 1942
Brož Ladislav

1899
Týniště n/O.

Brožová Ludmila
Kobásková
1901
Týniště n/O.

Karásková Marie
Sedláčková
1911
Týniště n/O.

Potoček František

1897
Lípa u Týniště n/O.

Bednář Jan

1897
Štěpánov

Kafka Otto

1911
H.Králové

Stejskal Josef

1891
?

poprava ve středu 10.června 1942
JUDr.Ropek Stanislav

1906
Pardubice

Duminová Paraska

1891
Pardubice

Cziviš Miroslav

1920
Litomyšl

Eisner Leopold

1883
Litomyšl

Klemt Václav

1894
Litomyšl

Kocmánková Anna

1911
Litomyšl

Králová Františka
Závodná
1889
Litomyšl

Lindenthal Václav

1898
Litomyšl

Pekárek Josef

1896
Litomyšl

Mlejner Jaroslav

1913
Choceň

poprava v pondělí 15.června 1942
Hottmar Vladimír

1901
Dolní Dobrouč

Mach Oldřich

1916
Semechnice

Mottl Bohumír

1912
Náchod

Schejbal Rudolf

1900
bez trv.bydliště

Šmahel Alois

1887
Jaroměř

Šonka Josef

1895
Dvůr Králové

Walter Ottokar

1912
Kostelec n/O.

poprava ve středu 17.června 1942
Hliněný Alexandr

1910
Čáslav

JUDr. Kovář Ladislav

1903
Čáslav

JUDR.Munzi Antonín

1906
Čáslav

Pacák Jaroslav

1905
Čáslav

Prouza Roman

1897
Čáslav

JUDr.Vančura Čeněk

1897
Čáslav

Šrámek František

1899
Hořice

poprava ve čtvrtek 18.června 1942
JUDr.Krejčí Jan

1908
Litomyšl

Šperl Jiří

1921
Litomyšl

Diviš Zdeněk

1912
České Heřmanice

Vaněk Václav

1895
Pohřebačka

poprava v pátek 19.června 1942
Frieda Adolf

1898
Dvůr Králové

Steiner Viktor

1890
Dvůr Králové

Mareček Alois

1889
Mochov

Vítek Josef

1903
Babice

poprava v neděli 21.června 1942
Doležal Václav

1894
Vápenný Podol

Jetleb Jindřich

1879
Vápenný Podol

poprava v úterý 23.června 1942
Dudek Jindřich

1926
Vysoké Chvojno

Provazník Miroslav

1921
Vysoké Chvojno

Rybín Zdeněk

1925
Vysoké Chvojno

Sobotka František

1924
Vysoké Chvojno

Kopecký Oldřich

1907
Golčův Jeníkov

Kopecká Milada
Brejchová
1914
Golčův Jeníkov

Oliverius Václav

1901
Golčův Jeníkov

Šťastná Anna

1898
Vrtěšice

poprava ve středu 24.června 1942 Ležáky
Boháč Josef

1868
Ležáky 23

Boháčová Marie
Kropáčková
1872
Ležáky 23

Boháč Břetislav

1912
Ležáky 23
Boháčová Květa
Soudková
1918
Ležáky 23
Bureš Čeněk

1908
Ležáky 23
Burešová Františka
Boháčová
1908
Ležáky 23
Čech Antonín

1882
Ležáky 13
Čechová Vlasta

1923
Ležáky 13
Dušková Marie
Skalická
1894
Ležáky 27
Dušek Ludvík

1920
Ležáky 27
Dušková Květoslava

1924
Ležáky 27

Skalický Antonín

1898
Ležáky 27
Skalická Helena

1926
Ležáky 27
Hrdý Josef

1870
Ležáky 26
Hrdý Stanislav

1900
Ležáky 26
Hrdá Aloisie
Malínská
1923
Ležáky 26
Klapková Marie
Doležalová
1898
Ležáky 29
Klapková Vlasta

1920
Ležáky 29
Louvarová Františka
Jamborová
1889
Ležáky 28

Louvar Antonín

1922
Ležáky 28
Mrkvička Alois

1914
Ležáky 28
Mrkvičková Marie
Louvarová
1919
Ležáky 28
Jamborová Marie

1894
Ležáky 28
Sýkora Adolf

1908
Ležáky 12

Sýkorová Emilie
Modráčková
1911
Ležáky 12

Sýkora František

1913
Ležáky 12

Sýkorová Milada
Modráčková
1916
Ležáky 12

Sýkorová Marie

1915
Ležáky 12

Tomek Karel

1886
Ležáky 11

Tomková Růžena
Dušková
1891
Ležáky 11

Pilař Antonín

1897
Dachov-Ležáky 26
Stantejský Miloš

1920
Dachov-Ležáky 26
poprava ve čtvrtek 25.června 1942
Tomek Karel

1924
Ležáky 11

Hloušek František

1897
H.Králové

JUDr.Kálal Jaromír

1902
H.Králové

Groh Bedřich

1908
Dvůr Králové

Libřický František

1882
Jaroměř

JUDr.Sedláček Tomáš

1887
Nymburk

Horník Rudolf

1910
Chomutice

Fejfar Josef

1896
Jezbiny

Kocourek Václav

1910
Oskořínek

Moravec Václav

1901
Polepy

poprava v neděli 28.června 1942
JUDr.Friš Slavoj

1893
Poděbrady

Jandák Rudolf

1886
Nymburk

JUDr.Ježek Jan

1908
Nymburk

Ing.Kohout Ladislav

1887
Nymburk

poprava v úterý 30.června 1942
JUDr.Pírek Vladimír

1904
Nymburk

Dostál Zdeněk

1915
Litomyšl

Koníček Jan

1916
Litomyšl

Bureš Jan

1922
Týništko

Řehák Stanislav

1914
Semily

Zima Jaroslav

1922
Malé Svatoňovice

poprava ve středu 1.července 1942
Bureš František

1884
H.Králové

Burešová Ludmila
Veselovská
1894
H.králové

Gerber Pavel

1894
Náchod

Lokvenc Oldřich

1924
Náchod

Svatoš František

1885
Týniště n/O.

Svatoš Oldřich

1922
Týniště n/O.

Tojnar Václav

1920
Týniště n/O.

Stehno Filipp

1892
Radostín

Šturma Jaroslav

1897
?
je uveden na památníku obětí války v Čáslavi na hřbitově
Němec Josef

1910
Rovny

poprava ve čtvrtek 2.července 1942 Pardubice
MUDr.Bartoň Josef

1899
Pardubice

Bartošová Antonie
Kuželová
1896
Pardubice

Hebký Antonín

1899
Pardubice

Hladěnová Taťána
Vranešicová
1920
Pardubice

Hovorová Božena
Plzáková
1888
Pardubice

Chára Ferdinand

1892
Pardubice
Janáček Josef

1898
Pardubice
Janáčková Ludmila
Nováčková
1912
Pardubice
Ing.Jánský Josef

1901
Pardubice
Jirásek Vincenc

1891
Pardubice
Jirásková Františka
Kuželová
1898
Pardubice
Junková Věra

1917
Pardubice
Konvalinka Bohuslav

1899
Pardubice
Košťál Arnošt

1904
Pardubice
Matura Luděk

1920
Pardubice-Svítkov

Palouš Alvín

1899
Pardubice
Paloušová Marie
Vodhánělová
1897
Pardubice
Pištora Antonín

1905
Pardubice
Schejbal Bedřich

1919
Pardubice
Šorm Jaroslav

1901
Pardubice
Vaško František

1904
Pardubice
JUDr.Žváček Vladimír

1903
Pardubice
Žváčková Anna
Horká
1905
Pardubice
Dvořák Jaroslav

1907
Pardubice
Tyc Stanislav

1909
Dražkovice

Švadlenka Adolf

1904
Mikulovice

Chrbolka Josef

1912
Mnětice

Jozíf Jan

1885
Opatovice n/L.

Nyklíček František

1887
Opatovice n/L.

Vaško Jindřich

1910
Dachov

Štulík Josef

1913
Dachov-Ležáky

Švanda Jindřich

1904
Dachov-Ležáky
Švandová Františka
Štulíková
1909
Dachov-Ležáky
Svoboda Karel

1902
Miřetice

Švanda Bohumil

1906
Borová

Hrdina Josef

1916
Ústí n/O.

Hrdinová Zdenka
Dobravová
1919
Ústí n/O.

Freund Evžen

1909
Holice

Lustík Ludvík

1909
Praha

Pánek Josef

1891
Chlumec n/C.

poprava v pátek 3.července 1942
Bláha Josef

1892
Český Brod

JUDr.Říha Emil

1895
Český Brod

Červinka Josef

1901
Nymburk

Jankovský Vladimír

1898
Úvaly

JUDr.Engler Karel

1908
Nový Bydžov

Klečka Jan

1883
Kolín

Kozděra Václav

1899
Dobřeň u K.Hory

Skořepová Marie
Dvořáková
1876
Pečky

Sokolníček Josef

1897
Čáslav

Vávra Hugo

1894
Čáslav

poprava ve čtvrtek 9.července 1942
Klikar Josef

1907
Bohdašín

Satran Ladislav

1914
Bohdašín

Satranová Zdenka
Burdychová
1911
Bohdašín

Burdych Antonín

1874
Končiny

Burdychová Josefa
Dítětová
1876
Končiny

Burdychová Milada
Kolertová
1905
Končiny

Hejna Václav

1913
Červený Kostelec

Vokatý Jaroslav

1908
Červený Kostelec
Schejbal Josef

1905
Malé Svatoňovice

Geisler Josef

1910
Rtyně v Podkrkonoší

Merta Jaroslav

1910
Rtyně v Podkrkonoší
Prouza Stanislav

1921
Dvůr Králové

Ježek Karel

1902
Doubravice u Dvora Králové

Hampl Miroslav

1910
Strážkovice

Kábrt Karel

1910
Strážkovice

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Proč poraven Vítek Josef

(Jiří Nožička, 11. 4. 2017 13:23)

Dobrý den,

dá se nějak zjistit, proč byl popraven bratr mého dědy? Vítek Josef, roč. 1903, popraven 19.06.1942.

Děkuji moc

Jiří Nožička

Re: Proč poraven Vítek Josef

(martin, 11. 4. 2017 16:19)

Obraťe se na instituce zřízené k historickému bádání. Např. Vojenský historický ústav, apod.

Bratři Tycové

(Jana, 2. 9. 2015 20:02)

Ráda bych se dozvěděla,jestli se Stanislavem Tycem(1909) byli zastřeleni na Zámečku v Pardubicích i jeho bratři Václav a František.Děkuji za jakoukoliv zprávu.

Re: Bratři Tycové

(martin, 3. 9. 2015 7:35)

Za Spolek mohu uvést, že nemáme další informace, než na našem webu uvedené. Předpokládám, že jste na webu hledala, takže např. toto není co hledáte:TYC FRANTIŠEK
zaměstn. Masarykovy nemocnice v Pardubicích,
zastřelen 10.6.1944 v Terezíně (http://www.vets.cz/vpm/9949-pamatnik-obetem-2-svetove-valky/).

proc?

(vaclav pecka, 10. 11. 2013 12:52)

jsem pravnuk jindricha jetleby.rad bych chtel vedet proc popravily pana vaclava dolezala a meho pradedu.zajimam se a chci znat zivot mych predku.dekuji vsem za jakoukoliv zpravu,historicky dopis ci cokoliv.

Re: proc?

(martin, 10. 11. 2013 12:59)

Tento seznam obětí má vazbu na stanné právo po útoku na protektora Heydricha. Takže Váš předek mohl být popraven za něco od schvalování útoku po účast v odboji. Určitě více naleznete v archivech než na stránkách s databází památek.

Re: proc?

(martin, 23. 3. 2014 19:35)

JETLEB Jindřich* 26.4.1897 Vápenný Podol, bytem Chrudim ( kraj Pardubický), střelmistr, zatčen za schvalování atentátu na zastupujícího říšského protektora Heydricha, popraven v Pardubicích na Zámečku 21.6.1942.DOLEŽAL Václav* 14.3.1894, bytem Vápenný Podol (kraj Pardubický), dozorce lomu, zatčen za schvalování atentátu na zastupujícího říšského protektora Heydricha a popraven v Pardubicích na Zámečku 21.6.1942

Můj děda

(Šašková Taťjana, 1. 2. 2012 18:15)

Václav Doležal, můj děda,kterého jsem nikdy neviděla - popraven 21.6.42. Narodila jsem se o jedenáct let později. Můj otec byl ve svých 17 letech v lágru v Německu ,domů se vrátil po válce. Žije ..je mu 85 let,dodnes o tom nepromluvil ani slovo

SEZNAMY

(DRAHOTOVÁ, 17. 3. 2009 15:04)

nARODILA JSEM SE PO VÁLCE, ČTU TO A MRAZÍ MĚ, ČEST JEJICH PAMÁTCE