Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaroslav Červinka ml.

8. 10. 2006
Jaroslav Červinka ml.

Obrazek* 24. 6. 1889 v Rize
absolvoval ruská vojenská učiliště
1909 – podporučík
1912 – poručík
10. 12. 1914 – těžce raněn u Góra Kalvarii
14. 7. 1915 – povýšen na gardového štábního kapitána
14. 9. 1916 - povýšen na gardového kapitána
10. 8. 1917 – ustanoven předsedou Formační komise pro čs. vojenské jednotky v Kijevě
18. 8. 1917 – velitel 6. stř. pluku Hanáckého, velí operacím u Bachmače
5. 9. 1917 – jmenován plukovníkem
4. 10. 1918 – velitel 2. jezd. pluku
22. 5. 1920 – velitel 27. transportu legií na lodi Sherman
X. 1920 - velitel 2. jezd. pluku v Olomouci
8. 1. 1921 – udělena hodnost plukovník pěchoty
14. 5. 1921 - udělena hodnost plukovník generálního štábu
1. 11. 1923 – velitel Pěší brigády 9 v Č. Budějovicích
15. 6. 1925 – velitel Jezdecké brigády 3 v Bratislavě
4. 5. 1928 – jmenován brigádním generálem
1936 – posádkový velitel města Brna
1938 – posádkový velitel Velké Prahy
1. 1. 1940 – pensionován
po 1948 – vykázán do nuceného bydliště v Černošicích, šikanovám komunistickým režimem
+ 3. 4. 1985

(zdroj: J. Fidler Generálové legionáři, Jota Military – Brno – 1999)

 

Komentáře

Přidat komentář
Kontrolní kód Přehrát audio kód

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář