Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český Brod - osoby 2

29. 1. 2006


Padlí v 1.světové válce

hodnost jméno narozen padl
zemřel
pomník
hrob
legie jednotka občanské
povolání
poznámka

 

  Adamec Antonín                
  Bada František                
  Bak Václav                
  Baloun František                
  Bárta Antonín                

voj.
Blažek Karel
1876
15.5.1916  Č. Brod    
 pošt. adjunkt
   
  Boháček Boh.                
  Boháček Jindřich                
  Brázda František                
  Bruna Rudolf                
  Bureš Jaroslav                
  Cízl Stanislav                
  Čepek Karel      Č. Brod          
  Čermák Václav                
  Černý Jindřich                
  Čihák Václav                
  Donát František                
  Dragoun Josef                
  Drtikol Ludvík                
  Drvota Václav                
  Dvořák František                
  Eliáš Stanislav                
  Fousek Antonín                
  Fontain František                
  Franěk Rudolf                
  Groh Karel                
  Groh Rudolf                
  Hajný František                
  Hladík Framtišek                
  Hlaváček Karel                
  Hokynář František                
  Holub Alois                
  Horyna František                
  Chroust Václav                
  Jandus Josef                
  Jandus Václav                
  Jirouš Antonín              

Jaroš ?

ZDE

  Jirouš Josef                
  Kačerovský karel                
  Karbulka Karel                
  Kašpar Miloš                
  Klimt Josef                
  Konvalinka Jan                
  Kořínek Rudolf              
  Kořínek Václav              
  Kořelský Ladislav              
  Král Antonín              
  Král Václav              
  Královský Václav              
  Kratochvíl František              
  Kupec Jindřich              
  Kvěch Vojtěch              
  Ladýř Václav              
  Lidický Jaroslav              
  Lstibůrek František              
  Lukeš Josef              
  Malík František              
  Malinovský Jan              
  Miškovský Jan              
  Miškovský Jaroslav              
  Miškovský Ladislav              
  Mokráček Rudolf              
  Moravec František              
  Musílek Václav              
  Netsch Ferdinand              
  Neumann Josef              
  Nezavdal Bedřich             Legionář
  Němec Antonín              
  Novák František              
  Novotný František              
  Oberland Mir.              
  Panoušek Antonín              
  Pazdera Jan              
  Pečený Otakar              
  Pecháček Karel              
  Plecháč František              
  Píša Bohumil              
  Pokorný Jaroslav              
  Pokrupa Bedřich              
  Pokrupa Josef              
  Pospíšil Karel              
  Procházka František              
  Procházka Jaroslav              
  Příhoda František              
  Rada Josef              
  Raška Eduard              
  Remiš Jan              
  Řehák Jan              
  Řehák Karel              
  Říha Karel              
  Schmidt Bedřich              
  Skokan Josef              
  Slavík Rudolf              
  Steiner Karel              
  Straka Rudolf              
  Svoboda Josef              
  Šámal Antonín              
  Šedivý Karel              
  Šindela František              
  Šípek Jan              
  Šnajdr Josef              
  Šnajdr Rudolf              
  Štrobl Karel              
  Šusta Antonín              
  Trpálek František              
  Vejvoda Ladislav              
  Veverka František              
  Vevrka Jaroslav              
  Veverka Zdeněk              
  Vodička Rudolf              
  Vorlíček Josef              
  Vosecký Eman              
  Wendlík František              
  Zavadil Antonín              
  Zeman Bohumil              
  Zounek Rudolf              
  Zvěřina Cyril              




Zemřeli v lazaretu v Českém Brodě v průběhu a krátce po 1.světové válce

hodnost jméno narozen padl
zemřel
legie / národnost jednotka občanské
povolání
poznámka  
  Baloun Jaroslav              
  Bohuslav Eduard 24.1.1825 27.9.1918          
  Bondar Nikolaj     Rus        
  Buženko Antonín     Rus        
  Contenti Giacinto              
  Damianovič Jovan              
  Grunovič Tichomir     Rus        
  Chismandinov Sidor              
  Ivič Milan              
  Jaškin Ivan              
  Jelenko Grunje              
  Kiraly Josef   24.11.1914          
  Kivarin Ambros              
  Kovalov Dmitrij              
  Křeček František 10.1.1867 27.2.1916          
  Kučera Antonín 20.3.1876 30.11.1918          
  Kunahilde Manan              
  Marek František 1895 5.12.1919          
  Mězencev Pavel              
  Milievski Konstantin              
  Mimvajev Achmaďanov              
  Nanovič Ivan              
  Němec Eduard 22.2.1892 1917          
  Novotný František 1887 19.6.1916          
  Novotný Jan 1894 3.1.1917          
  Pětuchov Ivan              
  Pobuda Alois 1886 25.12.1914          
  Pokorný František 22.6.1866 4.1.1918          
  Pošišnik Pavel              
  Randěl Durděvič              
  Rusojilko Jerimij              
  Rychtařík Václav 1896 28.10.1918          
  Rytíř Stanislav 4.9.1897 22.11.1918          
  Sainatti Ottavio              
  Salaba František              
  Sandžak Nikolaj              
  Savin Petr              
  Seidl František 2.12.1893 1914       Saidl ??  
  Sevon Mocholjelov              
  Stejskal František 1872 14.2.1917          
  Szliska Vendelín 1878 26.11.1914          
  Šporka František 15.8.1878 10.7.1918          
  Tabele Haspuz              
  Uzlík František 20.10.1890 14.10.1914          
  Vasilenko Michal              
  Vraný Jaroslav 18.11.1893 20.5.1915          
  Zápotocký Josef 1890 17.4.1919          
  Železný Josef 1872 21.3.1918          
  Žyla Zugora              
  Žyla Josef   20.2.1916          



Padlí v 2.světové válce

hodnost jméno narozen padl
zemřel
kde
jednotka občanské
povolání
poznámka  
  Felix Zdeněk JUDr.   1.3.1945
KT Ebrach
    soudce  
  Groh Karel 1917 8.5.1945     vysílač Klečky  
vojín Hokol Fjodor Ivanovič 1913 17.5.1945     Gogol ??  
  Honc Antonín 30.5.1909 8.5.1945     vysílač Klečky  
  Jiroušek Jan 16.6.1909 8.5.1945     vysílač Klečky  
  Kopecký Jaroslav 12.7.1910 8.5.1945     vysílač Klečky  
vojín Kukajevský Petr Alexandrovič 1931 ?? 17.5.1946     Kuhajevský ??  
vojín Lapaškin Pietr G.   14.5.1945     Lafaskin, Safaškin ??  
vojín Lysenko Pavlo Jevsejovič 1930 21.6.1945     Petr Jevsejevič Lysenka ?  
vojín Majslev Nikolaj 1927 27.5.1945     Malojev ??  
pplk.gšt. Ripka Pavel 30.6.1898 26.8.1942
Berlín-Plotzensee
domácí odboj      
vojín Rybeňuk R.   17.5.1945        
  Schutz Jan 1927 18.5.1945 partyzán      
vojín Smyrnov Nikolaj Petrovič 1918 15.5.1945        
npor. Syčkarjev Ignatij Andrejevič 1921 17.5.1945     Nikolaj Petroviš Sycharjev ?  
vojín Tichomirov J.   26.6.1945     Tichomir ??  
  Vaněček Václav 30.5.1909 8.5.1945     vysílač Klečky  
št.kpt. Záruba František 29.10.1893 29.3.1943 domácí odboj      
  neznámý ruský vojín   17.5.1945        
  neznámý ruský voják   19.2.1945     zastřelen v transportu  



Zdroje :
Českoslovenští legionáři okresu Kolín - Z.Miškovská, L.Jouza
Databáze zpracovaná MÚ Český Brod v rámci mapování válečných hrobů
Databáze legionářů a padlých ve 2.sv - Vojenský ústřední archiv
Památník čs.legií "Čestná vzpomínka"

 

Komentáře

Přidat komentář
Kontrolní kód Přehrát audio kód

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář